Grupa wycieczkowiczów w Skalnym Mieście

Od 26 do 28 kwietnia klasy 8c oraz 8d brały udział w Zielonej Szkole. Pierwszego dnia nasza wycieczka udała się do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu, słynącego z największej liczby zwierząt w Polsce. Łącznie wrocławski ogód preezentuje ponad 12 tys. żywych organizmów (nie wliczając bezkręgowców)  na obszarze ponad 33 hektarów.

Naturalnie największą atrakcją Zoo było zapierające dech w piersiach Afrykarium. W tym niezwykłym miejscu mogliśmy podziwiać wspaniały podwodny świat z wieloma rodzajami ryb i przeróżnych stworzeń morskich.

Drugiego dnia podróży byliśmy w Skalnym Mieście w Górach Stołowych na terenie Czech, czyli wyjątkowym kamiennym labiryncie wyrzeźbionym siłami natury. Słuchając barwnych opowieści  przewodnika mogliśmy napawać się widokiem wznoszących się ku niebu potężnych skalnych formacji pokrytych dzikimi ostępami.

Ostatniego dnia naszej wyprawy odwiedziliśmy Złoty Stok, gdzie miejscowy bedeker urozmaicał nam czas wygłaszając wyjątkowe, pełne humoru historie i opowieści, które jakże wspaniale korespondowały z mrokami i czającą się wszechobecnie tajemnicą dawnej kopalni złota.

Wieczory i późne popołudnia spędzane w świetlicy naszego pensjonatu były pełne rozrywki i relaksu. Wzajemna integracja umilała nam wspólny czas pozwalając na intensywny wypoczynek..

Czas Zielonej Szkoły minął bardzo szybko, a do rodzinnych domostw wróciliśmy bogatsi o wiele niezwykłych wspomnień.

Zdjęcia z wycieczki