Malowana Zagroda - drewniana chata zw Kawęczynie

W słoneczny, ciepły poranek uczniowie klas 1-3 z samego rana czekali już gotowi na przygodę. A jaką? Udaliśmy się świętować Dzień Dziecka w niecodziennych okolicznościach! Pojechaliśmy do Gościńca Wiecha, który zapewnił dzieciom możliwość zapoznania się z kulturą dawnej wsi, mieliśmy okazję zobaczyć jak dawniej pozyskiwano mąkę, jak wypiekało się chleb, czym są młyny wodne, stare wiatraki,jak wyglądała niegdyś wiejska szkoła, stare wiejskie domostwa, kuźnia, zagrody ze zwierzętami. Powitano nas staropolskiem obyczajem czyli chlebem i solą.

Było zwiedzanie, zabawy na powietrzu, wyprawa wozem, poczęstunek, oraz dyskoteka. Wszyscy bawili się doskonale, ì uznali, że wcale nie chcemy wracać. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz do roku.

Zdjęcia klasa 2d i 3b

Zdjęcia klasa 1c i 3a