Zdjęcie grupowe klasy na Moście Karola w Pradze

Klasa 8b na przełomie maja i czerwca uczestniczyła w Zielonej Szkole. Pierwszego dnia przyjechaliśmy do Kudowy Zdrój, gdzie zwiedziliśmy uzdrowisko oraz Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych. Jest to największe tego typu miejsce w Polsce. W pijalni mogliśmy spróbować dwa rodzaje wody leczniczej - Śniadecki i Marchlewski. Ostatnią atrakcją tego dnia była Kaplica Czaszek. Po ognisku zmęczeni, ale szczęśliwi zasnęliśmy w oczekiwaniu na następny dzień.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Czech, gdzie wraz z przewodnikiem odkrywaliśmy zabytki Pragi. Spacerowaliśmy po Hradczanach, przez Małą Stranę przeszliśmy na Most Karola oraz Dzielnicę Żydowską. Podróż z pilotem zakończyliśmy na Rynku Starego Miasta z zegarem figularnym - Orloj i Kościołem Marii Panny przed Tymnem. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się do hotelu.

Kolejnego dnia zwiedzaliśmy jedno z największych i najpiękniejszych Skalnych Miast w Europie. Adršpašské Skalne Miasto to połączone rezerwaty przyrody, a także olbrzymie labirynty korytarzy skalnych, przejść, czy ścieżek.

Czwartego dnia udaliśmy się do Dolni Morava i po długim spacerze pod górę, stąpaliśmy po najdłuższym, ażurowym, wiszącym moście na świecie - Sky Bridge 721. Podziwialiśmy zapierające dech w piersiach widoki, pokonywaliśmy lęki i świetnie się bawiliśmy.

W ostatni dzień wycieczki zwiedzaliśmy Duszniki Zdrój, gdzie na kuracji przebywał sam Fryderyk Chopin. Na koniec wyjazdu odkrywaliśmy, między innymi tajniki czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa.

Wspólnie spędzony czas będziemy wspaniale wspominać. Ta Zielona Szkoła to idealne zakończenie ósmej klasy, która zacieśniła nasze więzi i jeszcze bardziej nas do siebie zbliżyła. Dziękujemy za ten piękny czas!

Agata Popeluch