logografika Dnia Nauki Polskiej

19 lutego włączyliśmy się w obchody wyjątkowego święta - Dnia Nauki Polskiej. Na datę obchodów wybrano nieprzypadkowy dzień. Jest to dzień urodzin wybitnego Polaka – przede wszystkim astronoma, ale także lekarza, prawnika i ekonomisty Mikołaja Kopernika. Święto to zostało uchwalone w 2020 roku jako wyraz najwyższego uznania dla dokonań polskich naukowców czasów minionych i współczesnych.

Stanowi inspirację do pójścia w ich ślady. Uczniowie szósteczki poznali osiągnięcia polskich naukowców poprzez udział w grze. Z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali łamigłówki, zagadki i rebusy. Swoją ciekawość poznawczą młodzi naukowcy z naszej szkoły rozbudzali przy stoiskach, które tego dnia pojawiły się na drugim piętrze. Były obserwacje mikroskopowe, doświadczenia chemiczne i fizyczne, koło fortuny z hasłami geograficznymi, puzzle, modele i wiele innych atrakcji. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi absolwenci dołączą do grona polskich naukowców, trzymamy kciuki.