Dnia 13 października 2021r. klasa 8d pojechała na grę miejską "Śladami Szarych Szeregów" w Warszawie. Na jeden dzień mieliśmy szansę wcielić się w rolę partyzantów.

Rzucaliśmy granatem do celu, rozkładaliśmy i składaliśmy Stena, pisaliśmy różne hasła przeciw niemieckiemu okupantowi, budowaliśmy barykady i układaliśmy wierszyki o Szarych Szeregach.

Odwiedziliśmy też Muzeum Więzienia Pawiak. Tam poznaliśmy codzienne życie więźniów, posłuchaliśmy listów więźniów przemyconych do rodziny. Na zakończenie pojechaliśmy na Cmentarz Wojskowy Powązki, by zapalić znicze na grobach Aleksandra Kamińskiego i bohaterów jego książki. Podczas wycieczki mieliśmy okazję lepiej poznać historię patrona naszej szkoły. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Julia Niewęgłowska