W naszej szkole późnym wtorkowym popołudniem pojawiła się mała różowa skrzyneczka. Zawieszona została w dziewczęcej toalecie i znaleźć w niej można środki higieniczne niezbędne dla dziewczyn w czasie menstruacji.

Skrzyneczka ma więc wspierać kobiety w tych trudnych dniach. Pomysłodawczynie Różowej Skrzyneczki zabiegają o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W ogólnie dostępnych miejscach, w szkołach i urzędach, umieszczają skrzynki z zapasem podpasek i tamponów.

Dziewczyny/Kobietki nasza skrzyneczka jest otwarta dla każdego, kto potrzebuje skorzystać z jej zasobów bądź ma ochotę wesprzeć akcję, zostawiając w skrzynce produkty higieniczne.