Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie,
Od poniedziałku odpoczywamy na feriach zimowych po trudnym pierwszym półroczu. Koronawirus „przeszkadzał” w wycieczkach, apelach czy wspólnych wydarzeniach. Pomimo przeciwności udało nam się przeprowadzić trzy egzaminy próbne, wycieczki patriotyczne, klasowe apele i wigilie.

Próbowaliśmy wprowadzić taneczne piątki, tenisowe czwartki i zgodnie z prośbami SU święta wyjątkowe takie jak dzień bajek, dzień piżamowy, dzień życzliwości. Wspólnie daliśmy radę i za dwa tygodnie zaczynamy zdobywanie stopni i pochwał na konto drugiego półrocza.

Plan lekcji również zmieni się w związku z innymi przydziałami, grupami czy zmianą odnośnie lekcji wdż (prosimy o sprawdzenie dziennika). Pierwsze półrocze zakończyło się klasyfikacją wszystkich naszych uczniów. W klasach młodszych było nas 364 (w tym 72 osób w oddziałach przedszkolnych). W klasach starszych 404 młodych adeptów edukacji. Średnia, jaką wypracowała szkoła to 4,24. Najlepszą klasą została IV a ze średnią 4,82. Drugie miejsce na podium musi być duże aby pomieścić Va, Vb i VIIb z wynikiem 4,58, a trzecie przypadło IVc ze średnią 4,54. Frekwencja wyniosła, ponad 81%, gdyż są wśród was tacy, którzy zaniżyli wynik nieobecnościami. Niestety pojawiły się oceny niedostateczne (24 w całej szkole) i od tych osób wymagać będziemy zaliczenia pierwszego i ciężkiej pracy w drugim półroczu.
Oceny zachowania to 71 wzorowych i 142 bardzo dobrych. Spodziewamy się, że tak grzeczne dzieci nie tylko będą się chętnie uczyć, ale i brać udział w konkursach, zawodach i angażować się w życie klasy i szkoły. Osobiście cieszy mnie zaangażowanie wszystkich uczniów w działania takie jak: dzień bajek, wolontariat czy WOŚP. Chlubą naszą są najlepsi uczniowie, którzy zdobyliby odznakę „czerwonego paska" na świadectwie. Jest to grupa 114 uczniów, wśród których 21 to osoby nagrodzone stypendiami naukowymi, które będą wypłacane po 14 lutego. Tu przedstawiamy uczniów najlepszych i nagrodzonych w nauce (pobierz_pdf).
Gratulujemy Rodzicom i dziękujemy za ciężką pracę naszym najlepszym, którzy zdobyli średnią 5,42 i więcej. Uważamy, że wszyscy zasługują na oklaski jeśli uczą się pilnie na miarę swoich możliwości.
Szanowni Państwo, dziękujemy za pierwsze wspólne półrocze. Razem możemy więcej osiągnąć, wymagać, świętować. Razem na dobre i złe – choć w naszej szkole tego drugiego dużo mniej – i tak trzymać😀

Agnieszka Rutecka