Godło Polski na biało-czerwonej fladze

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe obchodzone co roku na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto, które uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, nie jest dana, ale jest zadana. Wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować. Pamiętajmy:

Nie ma wolności bez prawdy.

Nie ma wolności bez miłości

Nie ma wolności bez solidarności.

Nie ma wolności bez ofiar.

Nie ma wolności bez sprawiedliwości.

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tej uroczystości przygotowanej przez uczniów z klasy 8a pod kierunkiem Pani Edyty Czarneckiej przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. W tak ważny dla nas dzień mieliśmy niezwykłą okazję poznać Pana Stanisława Tadeusza Rumianka pseudonim Wilk – Powstańca, który walczył o wolność w Szarych Szeregach. Apel oraz spotkanie z tak niezwykłą osobą wywołało falę wzruszeń, uczniowie zadawali dużo pytań, było dużo emocji, a po wszystkim przyszedł czas na refleksję. Apel z okazji Święta Niepodległości był dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości, Pani Dyrektor Agnieszka Rutecka podziękowała Panu Stanisławowi Rumiankowi za poświęcony dla nas czas, były kwiaty i upominki z wyrazami wdzięczności za trud, cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.