Logografika_matematyka

Pierwsze półrocze bieżącego roku szkolnego minęło. Za nami bardzo pracowite dni, wiele sukcesów i aktywności. Wiele działalności, konkursów matematycznych minęło w pierwszych miesiącach, równie dużo jeszcze przed nami. Na bieżąco informujemy was o efektach waszej pracy, o zakończonych konkursach, rozgrywkach. Pora zatem na kolejne posumowane i ogłoszenie wyników tego, co w ostatnim czasie zostało spuentowane.

W listopadzie 13 uczniów i uczennic klas 4 - 8 uczestniczyło w konkursie Alfik matematyczny. Konkurs nie był łatwy, wymagał wiele cierpliwości, sprytu i umiejętności łączenia wiedzy z wielu działów matematyki w sytuacjach praktycznych. Cieszymy się, że ciągle są tacy, którzy ten trud podejmują a wyniki osiągają naprawdę dobre. Maciej Bagrowski ucz. kl. 4c uzyskał bardzo dobry wynik. Został wyróżniony wśród wszystkich uczniów z tej grupy wiekowej, z całego województwa. W pozostałych klasach najlepsze rezultaty w szkole w poszczególnych klasach otrzymali: Zuzanna Niewęgłowska kl.5b, Lena Oracka kl. 6c, Franek Wojciechowski kl. 7b, Bartosz Olichwier kl. 8b. Cieszymy się z waszego udziału, zapału i wyników. Oby tak dalej.
W grudniu siedmiu uczniów klas 7 i 8 wzięło udział w szkolnym etapie XIV Powiatowej Olimpiady Matematycznej. To dopiero pierwszy etap, ale z radością informujemy, że w kolejnej części konkursu, powiatowym etapie, który odbędzie się maju, będą nas reprezentowali Adam Włodarski kl.8b oraz Tomasz Strzelecki kl.8d. Właśnie ci dwaj chłopcy najlepiej napisali rozgrywki szkolne. Gratulujemy, życzymy wytrwałości w pracy i sukcesu w etapie całego powiatu.
Niebywale ważne i zasługujące na wielkie wyróżnienie są systematyczność, pracowitość i wytrwałość w rozwiązywaniu zadań w Szkolnej Lidze Matematycznej. Przypominamy, że szczegółowe wyniki, możecie po każdym etapie sprawdzić na gazetce matematycznej przy sali nr 29. Oto uczestnicy 3 części tego konkursu, wszyscy zmagali się z zadaniami zestawu nr 3:
klasy 4: Kinga Baśkiewic, Mateusz Zegarski, Amelia Śnieg, Maciej Bagrowski, Julia Witkowska, Antonina Bieniada.
klasy 5: Marcel Gurgul, Kornel Czarnecki, Emilia Mierzejewska, Zuzanna Niewęgłowska.
klasy 6: Aleksandra Janik, Jakub Janowski, Patryk Bombalak, Aleksander Bors, Zieliński Borys, Łukasz Olichwier.
klasy 7: Karolina Bęczkowska, Emilia Niewęgłowska, Michał Grześ.
klasy 8: Szymon Bartosiewicz, Mikołaj Fronczak, Bartosz Olichwier, Adam Włodarski, Agata Popeluch, Gabriela Hodór, Sofia Babii, Kazimierz Rydzewski, Adam Dobrosz, Filip Kruk, Amelia Kiljańska, Hubert Kalicki, Pałuba Daniel.
Przed nami ferie, odpoczynek i zbieranie sił na kolejne miesiące pracy. Dziękujemy za waszą aktywność, za zgłaszanie się do konkursów i za wszystkie chwile spędzone z matematyką. Obiecujemy, na bieżąco będziemy informować o wszystkich waszych osiągnięciach i sukcesach w miarę pojawiających się wyników i posumowań. Na niektóre z nich musimy czekać naprawdę długo… i czekamy.
Największym waszym i naszym sukcesem i już dziś to możemy ogłosić wszystkim jest wasze zaangażowanie, zapał i chęci. Dziękujemy.
Nauczycielki matematyki.