otwarta księga

Dnia 8 lutego 2023 roku reprezentowałyśmy nasza szkołę w konkursie czytelniczym
„Zakochani w literaturze”, organizowanym przez SP nr 1 w Grodzisku Maz. Eliminacje powiatowe odbyły się w Mediatece, a gościem honorowym był Pan Burmistrz Grzegorz Benedykciński.
Przedmiot rywalizacji stanowiła znajomość trzech utworów literackich napisanych przez autora literatury młodzieżowej Marcina Szczygielskiego. Z przyjemnością poznałyśmy przygody głównej bohaterki Majki w książkach: „Czarownica piętro niżej”, „Klątwa dziewiątych urodzin”, „Tuczarnia motyli”.
Uczestniczyłyśmy w sześciu różnych i atrakcyjnych konkurencjach. Najbardziej podobała nam się ta, podczas której należało przygotować pracę plastyczną, tzw. „lilecznik”. Byłyśmy dumne z naszego dzieła. Do artykułu dołączyłyśmy zdjęcie tej pracy Emocji dostarczyły nam także kalambury ze związkami frazeologicznymi. Musiałyśmy wykazać się refleksem, wiedzą i to nam się podobało
W przerwie rozgrywek mogłyśmy skosztować pysznego ciasta drożdżowego i napić się herbatki.

Organizatorki miały stroje czarownic, które podkreślały magiczny klimat książek i wprowadzały element humorystyczny. Salę zdobiły plakaty przedstawiające wydarzenia ze świata wykreowanego przez M. Szczygielskiego.
Cieszymy się, że wzięłyśmy udział w konkursie. Nie odniosłyśmy wielkiego sukcesu, ale poszerzyłyśmy swoją wiedzę, spędziłyśmy czas w atmosferze zdrowej rywalizacji oraz poznałyśmy kolegów z innych szkół To było dla nas zupełnie nowe i ciekawe doświadczenie.
Po eliminacjach do naszej szkoły trafiła nagroda: książka pt. „Baśniobór” oraz dyplom, który złożyłyśmy na ręce Pani Dyrektor.
Za nami dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji…
Agata Popeluch i Zosia Filipiak z klasy 8b