Grodzisk Mazowiecki Kużnią Młodych Talentów_2023_baner reklamowy

27 kwietnia 2023 r. w naszej Szósteczce odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu „Grodzisk Kuźnią Młodych Talentów”. W tym roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin naszego wielkiego, polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, dlatego też podczas rywalizacji królowały treści geograficzne. Do zmagań przystąpiły drużyny z pięciu szkół: SP1, SP2, SP5, SP6 i SP Książenice.

Zadań konkursowych było aż siedem. Uczniowie tworzyli model Układu Słonecznego, rozwiązywali logogryf dotyczący biografii Mikołaja Kopernika. Musieli wykazać się również znajomością mapy fizycznej Europy i geografii Grodziska Mazowieckiego. Najwięcej emocji wzbudził quiz, który uczniowie rozwiązywali na platformie Kahoot.
Jak przystało na urodziny był „tort” i życzenia dla głównego bohatera konkursu Mikołaja Kopernika. Uczestnicy wykazali się w tym zadaniu ogromną pomysłowością i kreatywnością.
Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Gratulujemy !!!
Szósteczka zajęła zaszczytne III miejsce - brawa dla Kuby Gnata, Franciszka Wojciechowskiego i Ignacego Żabickiego.
W czasie trwania konkursu nasz gość Pan Paweł Wasilewski z grodziskiego planetarium opowiedział nam wiele ciekawostek o Koperniku i Układzie Słonecznym.
Pełne emocji zmagania konkursowe uświetniły muzyczne występy: Oliwii Rewy, Lenki Orackiej i Mai Romaniuk.
Konkurs udowodnił, że dla naszej młodzieży tajniki kosmosu nie są obce. Przyczynił się również do popularyzacji wiedzy i pamięci o Mikołaju Koperniku.