logografika projektu Twoje Dane Twoja Sprawa

Nasza szkoła po raz czwarty przystąpiła do ogólnopoolskiego projektu Twoje Dane Twoja Sprawa. Celem programu jest podniesienie świadomości wagi tematów związanych z ochroną prywatności i ochroną danych osobowych, a także podjęcie wielokierunkowych działań z uczniami, tak aby mogły one stać się bardziej świadomymi i kompetentnymi użytkownikami Internetu.

Pierwszym działaniem była możliwość udziału uczniów klas szóstych i siódmych w webinarze  20.11.2023 r.

Temat pierwszej #ODOlekcji to: "To nie są ślady na piasku - cyfrowa tożsamość i cyfrowa reputacja w kontekście ochrony naszej prywatności i danych osobowych.

W czasie lekcji nawiązano do Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Podczas zajęć omówiono prawo do prywatności. Wyjaśniono pojęcia cyfrowej tożsamości i cyfrowej reputacji, a także najczęstsze skutki braku ochrony prywatności w sieci.