BAKCYL - lekcje dla szkół podstawowych - baner

W tym roku szkolnym klasa 7 a przystąpiła do projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL. Celem projektu było podniesienie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości.

Uczniowie w ramach projektu uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez doświadczonych ekspertów bankowych przy użyciu platformy internetowej, Uczniowie poznali historię pieniądza i współczesne formy płatności. Dowiedzieli się jak efektywnie zarządzać swoim kieszonkowym oraz jak planować wydatki, aby wygospodarować fundusz bezpieczeństwa – zabezpieczenie na „czarną godzinę”.

Dzięki zajęciom, pojęcia takie jak: budżet, przychód, wydatek, planowanie, oszczędzanie, deficyt, oszczędności nie mają już przed nimi tajemnic.

Przeprowadzone tematy w ramach projektu: 1. Co byk i niedźwiedź powie Ci o inwestycjach? 2. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. 3. Twoje pieniądze.