Już w tym tygodniu możesz  rozwiązać pierwszy zestaw zadań w ramach Matematycznej Ligi Zadaniowej w naszej szkole.
To już piąty rok razem zmierzymy się z zadaniami, łamigłówkami i innymi matematycznymi wyzwaniami.

Co miesiąc - od teraz aż do kwietnia - będą pojawiały się nowe zestawy zadań. Uczniu, Uczennico rozwiąż je i oddaj nauczycielce matematyki. Pamiętaj, musisz robić to w terminie wskazanym w nagłówku danego zestawu.
Zapraszamy, próbujcie, zmagajcie się, liczcie, rysujcie…często rozwiązanie jest naprawdę blisko.
Na rozwiązania pierwszego zestawu czekamy do poniedziałku 18 października.
Poniżej regulamin naszego konkursu, jeśli zapomnieliście, jaki są profity za udział w Matematycznej Lidze Zadaniowej, sprawdźcie.
Może to właśnie Ty zostaniesz Mistrzem Matematyki w tym roku…
Na pewno ciekawi jesteście, ile sypia Mruczek? czy jezioro Śniardwy zmieści się w beczkach? i ile drzew rośnie w bajkowym sadzie? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz sam, wystarczy tylko, abyś sięgnął po pierwszy zestaw zadań Matematycznej Ligi zadaniowej.
Zapraszamy.

Regulamin SLM