UWAGA: termin trwania konkursów czytelniczych przedłużony do 15 listopada. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 29 listopada 2021 r.

Już po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem jest zwrócenie uwagi na ważną rolę biblioteki w życiu szkoły, nauce oraz rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W roku 2021 tematem przewodnim są: „Baśnie i legendy z całego świata”.

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów do udziału w konkursach i akcjach czytelniczych związanych z tym świętem.
Laureaci otrzymają nagrody oraz cząstkowe celujące oceny z języka polskiego lub plastyki.
W naszej szkole odbędą się następujące konkursy czytelnicze:
dla klas 0 –II – „ Bajkowa zakładka”- konkurs na zakładkę do książki;
dowolna technika plastyczna.
dla klas III-IV – konkurs na ilustrację do ulubionej baśni lub legendy- format A4 – technika dowolna.
dla klas V-VI – konkurs na kukiełkę prezentującą postać z wybranej baśni lub legendy.
dla klas VII-VIII – plakat w formie komiksu zachęcający do przeczytania wybranej baśni, legendy lub mitu –format A3.
Prace konkursowe należy składać w bibliotece szkolnej do 31 października.

„Książki nie lubią samotności, niech wędrują, niech krążą z rąk do rąk”, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w akcji czytelniczej „Dzielmy się książkami”.
Jeśli masz w domu ciekawą książkę, którą przeczytałeś i jest Ci już niepotrzebna, przynieś ją do szkoły ! Zostaw na regale znajdującym się na parterze , przy wejściu głównym. Może podarowana przez Ciebie niezwykła książka zainteresuje Twojego kolegę lub koleżankę.

Regulaminy konkursów czytelniczych