Miło nam poinformować, że nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pn. „EKO – SZKOŁA”. To projekt, który powstał w celu kształtowania ekologicznej świadomości młodego pokolenia.

Jego celem jest chociażby uświadomienie każdej osobie, że jej mądre decyzje i działania w życiu codziennym, mają wpływ na stan środowiska przyrodniczego, a także poszerzanie wiedzy uczniów/przedszkolaków o tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji jego degradacji dla życia i zdrowia organizmów, które w nim występują. Działania, które będziemy podejmować mają na celu pobudzanie uczniów do aktywnej pracy na rzecz natury, dzięki udziałowi w akcjach, imprezach i innych działaniach proekologicznych, co da im poczucie posiadania osobistego wpływu na zmiany w stanie środowiska. Naszej szkole nie obce są założenia ekologii, dlatego też: „Środowisko ponad wszystko!”.