„Szkoła pamięta” to akcja MEiN odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Jako szkoła szanująca tradycję i pamięć zgłosiliśmy akces i wykonaliśmy wiele działań uczących młode pokolenie szacunku dla tych, których już nie ma wśród nas.

• odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci i poznaliśmy związane z nimi historie;
  • uporządkowaliśmy bezimienne i opuszczone groby ;
  • uporządkowaliśmy grób pierwszego dyrektora naszej szkoły pana Kazimierza Nowaka i odwiedziliśmy groby naszych nauczycieli, drużynowych i komendantów ZHP
  • przygotowaliśmy prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych;
  • odszukaliśmy pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie
  • zorganizowaliśmy wycieczki patriotyczne

Pamiętamy, żebyśmy my też byli pamiętani. Uczymy się szacunku do przeszłości, mądrości w teraźniejszości i nadziei na przyszłość.

Dyplom za udział w akcji