Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka i dorosłego. Serio, serio… Któż z nas nie chciał zostać super bohaterem czy mądrą i piękną królewną. Prawda, że każdy;) Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzimy  każdego roku 5 listopada. Jest to dzień urodzin Walta Disney ’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Nie raz on i jego studio zabrało nas do krainy marzeń i spełnionych pragnień.

Również do Szósteczki zawitała dziś bajkowa atmosfera. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszyły nam w dzieciństwie. Chętne dzieci  ( nauczyciele też) przyszły przebrane  za ulubioną postać. Nie zabrakło, więc: księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Boba Budowniczego, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Starsze koleżanki odwiedziły młodsze klasy i odczytały wylosowane bajki z magicznego kuferka. Na przerwach mogliśmy naprawdę poczuć się bajkowo, ponieważ po  raz pierwszy od wielu lat, przerwy umilała nam muzyka z hitami z bajek oraz koło fortuny, gdzie można było zdobyć cukierki podarowane przez niezastąpioną Panią Bajkowską z PCK. Kolejny piątek zapisaliśmy do radosnych chwil spędzonych razem w naszej szkole.

Obejrzyjcie naszą fotorelację i zapomnijcie o szarej codzienności. Odkryjcie w sobie dziecko i cieszcie się z nami wspólnymi chwilami!

Dzień Bajki