Już po raz czwarty Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęciło naszych uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień nauki przed Narodowym Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku nasza społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z uwagi na trwający stan epidemii i kwarantannę odśpiewaliśmy hymn w mniejszych grupach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, w szkole i oczywiście podczas lekcji on-line. Nasza kolorowa prezentacja pokazuje, że patriotyzm to dla naszej społeczności wartość, którą cenimy na codzień i od święta. Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do obecności w obchodach miejskich tego radosnego święta i do udziału w mszy gdzie będzie nasz sztandar szkoły (uroczysta msza o godz 14.00 w kościele św. Anny oraz uroczyste złożenie kwiatów na Placu Wolności).