28 stycznia 2022 r. już po raz szesnasty będzie obchodzony Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Został on ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy dla podkreślenia wagi odpowiedniej ochrony danych zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym każdego obywatela.

Z tej okazji w naszej szkole pojawiła się okolicznościowa gazetka przedstawiająca podstawowe pojęcia związane z ochroną danych osobowych i przedstawiająca zasady, jakimi należy się kierować, aby zachować prywatność.
W celu poszerzenia wiedzy na temat poszanowania praw człowieka, w tym szczególnie prawa do prywatności i ochrony danych osobowych w ciągu całego tygodnia w wielu klasach przeprowadzone zostają zajęcia poszerzające i przypominające wiedzę na ten temat.
Przypominamy również, że w ramach obchodów Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych w naszej szkole zapraszamy Was drodzy uczniowie do udziału w konkursie na plakat, zakładkę do książki lub komiks pt.: „Chronię swoje dane". Technika pracy dowolna, praca może być wykonana ręcznie lub przy użyciu programów komputerowych. Wszystkie prace proszę dostarczyć do p. Moniki Miazgowskiej do szkoły (sala nr 23) lub przesłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15.02.2022. Na zwycięzców czekają nagrody.
Zachęcamy Was do aktywności, poszerzajmy swoją wiedzę na temat ochrony danych osobowych i zarażajmy nią innych.
Liczymy na Waszą kreatywność, czekamy na prace.

Prezes UODO zachęca uczniów i nauczycieli, aby o dane osobowe dbali nie tylko od święta.
Prezes UODO, zwracając się do nas, przypomina, że Dzień Ochrony Danych Osobowych ma za zadanie podkreślić, jak cenna jest prywatność oraz jaką wartość we współczesnym świecie zyskały dane osobowe. Jak dodał, święto to stanowi również okazję do refleksji nad sposobami bezpiecznego użytkowania technologii.
Treść listu otwartego w załączeniu.
W załączeniu prezentujemy przykładowe prace uczniów dotyczące ochrony danych osobowych.

Materiały informacyjne