logografika akcji Żonkile

„Akcja Żonkile” ma na celu upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, do której włączyła się nasza szkoła.

Tematem przewodnim akcji jest miłość. 19 kwietnia 2022 zachęcamy do przypięcia żonkila na znak, że #ŁączyNasPamięć. Kwiaty nasi uczniowie wykonali podczas lekcji plastyki i techniki.
W dniach 11-13. 04.22 w ramach warsztatów interaktywnych online gościliśmy edukatorów z Muzeum Polin. Spotkania były dostosowane do wieku dzieci . W czasie warsztatów uczniowie i uczennice w aktywny sposób pracowali nad tematem różnorodności, tożsamości i nierówności społecznych. Wykonując ćwiczenia i oglądając krótkie filmy, zaangażowali się w dyskusję nad tym, co każdy z nas może zrobić, żeby wspierać równość w naszej dzisiejszej sytuacji.

#ŁączyNasPamięć oraz #AkcjaŻonkile