grafika/zielono-niebieska_infrastruktura_w_Grodzisku

Nasza szkoła od lat wspiera i realizuje projekty edukacji ekologicznej angażujące uczniów. Dzisiaj uczniowie z klas 6b i 7d mieli spotkanie z Pawłem Szustakiewiczem z Fundacji W Podróży, który realizuje projekt edukacji ekologicznej gminy.

W trakcie dzisiejszego spotkania uczniowie wybrali się w klimatyczną podróż po świecie i uczestniczyli w spotkaniu pod tytułem „Zmiany klimatu i dostęp do wody – czyli dlaczego upadały cywilizacje", gdzie m.in.: dowiedzieliśmy się jak ograniczenia w dostępie do wody i zmiany klimatyczne doprowadziły do upadku imperium Majów, doskonaliliśmy umiejętności uczniów w zakresie obserwacji zmian klimatycznych i ich wpływu na upadek cywilizacji; rozwiniemy aktywność poznawczą oraz zainteresowania przyrodnicze uczniów.

Wichury, ulewy, przeplatane okresami suszy to tylko niektóre z negatywnych skutków globalnego ocieplenia, z którym musimy się coraz częściej zmagać. Na zmiany klimatu wpływają również nasze codzienne nawyki, jak korzystanie z zasobów wody czy segregowanie odpadów.

W ramach pozyskanych funduszy zewnętrznych nasza gmina realizuje wiele inwestycji infrastrukturalnych, które m.in. zwiększą ilość terenów zielonych i zmniejszą powierzchnie tzw. wysp ciepła w samym mieście. Do tych inwestycji należy m.in. rewitalizacja placu Wolności i placu Zygmunta Starego. Inwestycje ekologiczne trafią w kolejnym roku szkolnym również do naszej placówki edukacyjnej :)

Realizacja działań edukacyjno-informacyjnych w ramach realizacji projektu pn. "Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim" współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, obszar programowy: Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków.