grupa uczniów biorących udział w ekogrze w Parku Skarbków

Uczniowie klasy 8e na lekcji biologii udali się do Parku Skarbków. Wzięli tam udział w EKOLOGICZNEJ GRZE TERENOWEJ. Korzystając z planu odwiedzili sześć stanowisk, gdzie znajdowały się kody qr. Młodzi Ekolodzy skanowali kody, a następnie rozwiązywali różnorodne zadania z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Przypomnieli sobie elementy składowe ekosystemu. Rozpoznali populacje organizmów żyjących w parku, określili ich cechy tj. liczebność, zagęszczenie oraz rozmieszczenie. Wykorzystując skalę porostową, ocenili stan zanieczyszczenia powietrza SO2 w naszym mieście. Poznali także formy ochrony przyrody.

Wspólna zabawa bardzo spodobała się ósmoklasistom, nie brakowało emocji i rywalizacji. Z dużym zapałem i entuzjazmem wykonywali wszystkie ćwiczenia.