Zdjęcie z Gminnego Konkursu Grodzisk Kuźnią Młodych Talentów 2022

W piątkowe przedpołudnie 03.06.2022 r. w naszej Szósteczce odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu „Grodzisk Kuźnią Młodych Talentów”, w którym wzięli udział uczniowie: SP1, SP5, SP6, SP Książenice i SP Izdebno Kościelne. W tym roku przedstawiciele klas 7 - 8 zmagali się z tematyką ochrony środowiska.

W pierwszej konkurencji uczniowie kręcąc kołem, losowali pytania, na które udzielali odpowiedzi. Dwa pola były przeznaczone dla szczęściarzy, gdyż po wylosowaniu ich - drużyny gratis otrzymywały punkty. Drugim zadaniem  były ekologiczno-matematyczne rebusy.

Następnie uczniowie musieli posortować śmieci, najwięcej problemu przysporzył karton po mleku i talerzyk. Kolejnym wyzwaniem była krzyżówka. A ostatnim post na Instagramie, który zachęcał do oszczędzania wody.  Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, powstały piękne prace.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. Gratulujemy !!!

Nasza Szósteczka zajęła zaszczytne III miejsce - brawa dla Wiktorii Bieganowskiej, Marceliny Zarzyckiej i Janka Bęczkowskiego!

W czasie trwania konkursu można były wysłuchać kilku ekologicznych piosenek w wykonaniu chóru, dziewczynek z klasy 4 i Wiktorii Godlewskiej. Odbył się także pokaz recyklingowej mody, przygotowany przez uczniów klasy 4a, 8a i 8e.

Konkurs wpisał się w obchody 500 - lecia naszego miasta. Każdy z nas powinien dbać o Małą Ojczyznę!