Liczba Pi

Od wielu lat 14 marca w różnych krajach odbywają się uroczyste obchody, Międzynarodowego Dnia Liczby PI”. Liczba Pi to stała matematyczna, która pojawia się w wielu dziedzinach matematyki i fizyki. Ludzie zetknęli się z nią już w starożytności zauważając, ze stosunek obwodu koła do jego średnicy jest wartością stałą. Babilończycy przyjmowali, że jest on równy w przybliżeniu 3.
W naszej szkole od 13 do 17 marca będzie obchodzony Tydzień Matematyki.

Marzec jest miesiącem matematyki na całym świecie, w tych dniach obchodzony jest również Ogólnopolski Dzień Matematyki, w którym na pewno weźmiemy udział.
W te dni czeka nas wile atrakcji i niespodzianek. Bądźcie uważni i dokładnie rozglądajcie się wokół.
W tygodniu matematyki:
 rozstrzygniemy konkursy pt.: „Mój matematyczny lapbook” oraz na portret bądź figurę liczby pi,
 podczas przerw będzie mogli odszukać swoje daty urodzenia w rozwinięciu liczby pi, podobno są tam wszystkie, warto sprawdzić,
 można będzie stworzyć piękną bransoletkę Pi,
 pobawić się słowami – układanie sensownego zdania, które będzie się składać ze słów odpowiedniej długości – dyktowanej przez liczbę Pi,
 w czwartek zgodnie z wytycznymi organizatora obędzie się konkurs Kangur matematyczny,
 uczniów klas 8 zapraszamy na maraton matematyczny- zadania egzaminacyjne,
 podczas lekcji ciekawostki, filmy i quizy o liczbie pi,
 lekcje z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki – „Zainwestuj w matematykę”,
 słodkie ciastko pi dla każdego ucznia,
 foto ramka z liczbą pi,
 malowanki, wykreślanki, sudoku,
…i wiele innych atrakcji matematycznych czeka na Was w Tygodniu Matematyki. Aż trudno je wszystkie wymienić.
Bądźcie aktywni i bawcie się dobrze.
Zapraszamy!
Nauczycielki matematyki.