Społeczność SP 6 włączyła się w akcję Fundacji @Fundacja Gdy Liczy się Czas

Dziś wzięliśmy udział w akcji „Dzień w piżamie" (zdjęcia 1 zdjęcia 2). Event zwraca uwagę na onkologię. Pokazuje ten trudny temat i pozwala od najmłodszych lat uczyć współodczuwania. Sygnalizuje także dzieciom i rodzicom wagę profilaktyki. Dzień Piżamy w szkole to krótko mówiąc czas zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.

Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Jak cenne ono jest dowiadujemy się dopiero w chorobie. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, naszą ziemię…

Udało nam się! Wam się udało!!!! Kolorowe stroje, rozmowy, lekcje pokazały dojrzałość naszej społeczności. Nasze dzieci po raz kolejny pokazały, że egzaminy z bycia ludźmi zdają śpiewająco na 6+!

Brawo dla całej Społeczności Szkoły!!!

Zdjęcia klasowe

Zdjęcia z przerw