Święta Bożego Narodzenia – te najpiękniejsze, ośnieżone, z zapachem choinki w domu i wyglądaniem na św. Mikołaja.

Święta w których rodzi się Syn Boży. On wypełnia naszą pustkę, wlewa nadzieję, nadaje sens naszemu życiu, daje nam szczęście – pomimo osierocenia, samotności, chorób, pandemii, głodu i niepokoju na świecie. Święta, które budzą w człowieku nadzieję, a wraz z nią wiele dobra i życzliwości – jak pisał ks. Jan Twardowski.Ludzie bowiem, dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia, okazują uczucia, na które nie zawsze starcza im czasu w codziennym życiu. Święta budzą potrzebę pojednania. Dlatego ks. Twardowski pisał, też że: ”Boże Narodzenie sprawia, iż stajemy się lepsi. Gdyby nie Boże Narodzenie, człowiek czułby się oszukany”.
Dlatego w te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia Samorząd Szkolnego składa najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego oraz wielu prezentów od Mikołaja. Odpoczynku od codziennego zabiegania, stresu, smutku, kartkówek, klasówek, próbnych egzaminów oraz chwili zadumy nad życiem, upływającym czasem. Niech te święta będą przepełnione miłością i rodzinnym ciepłem. Niech biały puch otuli świat i dopełni atmosferę Bożego Narodzenia. A gdy pierwsza gwiazdka rozbłyśnie na niebie, łamiąc się opłatkiem wyciągnijmy do siebie ręce z miłością i przebaczeniem oraz zanućmy kolędę:
„Cicha noc, święta noc,
Pokój niesie ludziom wszem..”
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2022 oraz spełnienia marzeń, osiągnięcia postawionych celów, dostania się do wymarzonych szkół, cierpliwości, wytrwałości, grzecznych uczniów i spokoju
Życzy całemu Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 6, pracownikom, uczniom, rodzicom