grupa uczniów wokół stołu ze swoimi pracami - modelami starożytnej architektury

Historia w połączeniu ze sztuką tworzenia, sprawia, że wiedza pozostaje z nami na dłużej. Piramidy od zawsze cieszą się żywym zainteresowaniem uczniów, budzą ich ciekawość i pobudzają wyobraźnię. Wznoszące się niczym spiczaste góry pośród pustyni piramidy w Gizie, opowiadają historię sprzed 4000 lat. Te królewskie grobowce zostały zbudowane, by zachować pamięć o władcach starożytnego Egiptu i wspaniałości cywilizacji,

która rozkwitła 3000 lat temu i pozostawiła zapierające w piersiach arcydzieła i wynalazki. Uczniowie z klasy 5A, zainspirowani cudami egipskiej architektury, własnoręcznie wykonali piramidy. Piramidy niezwykłe, wspaniałe i imponujące w swoim wyglądzie. Podczas lekcji nie sposób było oderwać od nich wzroku. Piramida z klocków Lego, z kartonu, w którym mieścił się labirynt oraz komnata , w której spoczywał sam faraon w sarkofagu, piramida ze styropianu, tektury, dodatkowo okraszonej mieniącym się piaskiem. Piramida mini, której wykonanie wymagało precyzji i zręczności oraz piramida mega duża, zawierająca na swych czterech bokach liczne historyczne informacje i ciekawostki.
Uczniowie z klasy 5A wspaniale pokazali swoim kunsztem, jak można połączyć wiedzę ze sztuką, prezentując swoje prace podczas lekcji historii.
Na piramidach nie zakończy się ta twórcza podróż historyczna. Jest przecież tyle ciekawych wydarzeń w historii, które warto pokazać i zaakcentować ich doniosłość i oraz wielki wpływ jaki wywarły na dzisiejszy czas i życie ludzi.