Zdjęcie przedstawia prace plastyczne na stoliku szkolnym. Prace przedstawiają słonie. Na stoliku znajdują się również pluszaki słonie.

Znacie kolorowego słonia Elmera? Nasze przedszkolaki z 0c już go polubiły! W listopadzie wzięły udział w zajęciach nt. akceptacji i tolerancji pt. "Inne jest fajne", która poprowadziła pani Ola. Celem zajęć było kształtowanie postawy tolerancji oraz nauka współpracy.

Dzieci wysłuchały bajki o Elmerze - słoniu, który był inny niż wszystkie inne. Dowiedziały się, że nie był z tego powodu ani lepszy, ani gorszy. Po prostu wyglądał inaczej. Wśród ludzi też tak jest - wyglądamy inaczej, mamy inny kolor skóry, inne zainteresowania, inne poglądy. Tolerancyjni jesteśmy wtedy, kiedy mimo odmienności potrafimy szanować inne osoby.

Elmer jeszcze nas odwiedzi i będzie wprowadzał nasze przedszkolaki w inne ważne zagadnienia.

Tekst i zdjęcie: Aleksandra Nowecka