Baner 9 lutego Dzień Pizzy

9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy!!! Światowy Dzień Pizzy obchodzony jest od 2018 r. Na dzień obchodów wybrano dzień św. Antoniego, patrona pizzerii. Święto pochodzi z Włoch, jak i sama pizza. Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie Margherita.

Czy wiedzieliście, że swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć?
Mówią, że z pizzą jest jak z zespołem rockowym: liczy się doskonały skład i wyśmienite kawałki.
Przedszkolaki z Szósteczki postanowiły w tym dniu wykonać autorskie pizze. Wraz z panią Paulinką przygotowały ciasto w specjalnym urządzeniu, które znajduje się w zasobach szkolnego Laboratorium Przyszłości. Po godzinie mogły zaobserwować, jakie zmiany zaszły we wcześniej przygotowanym cieście. To niesamowite, jak pięknie nam urosło. Pewnie dlatego, że w jego przygotowanie został dodany sekretny składnik- nikomu nie mówicie-dużo kochających pizze, dziecięcych serduszek
Następnie każdy mógł położyć na swoją pizzę to, co akurat lubi. Okazało się, że przedszkolaki przepadają za salami i ananasem. Co to była za uczta. Po raz kolejny udowodniły, że świętowanie to jest coś, co przedszkolaki lubią najbardziej.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Frydryk