Jesień to bardzo ładna i kolorowa pora roku stwarzająca dużo okazji do poznawania otaczającego świata. Tego działania podjęły się dzieci z grupy 0 a. Nasi uczniowie wraz z rodzicami korzystając z pięknej pogody wybrali się na spacer w poszukiwaniu darów jesieni.

Poszukiwania okazały się bardzo udane. A nasza sala wzbogaciła się o kącik przyrodniczy, w którym znalazły się kasztany, orzechy, żołędzie , kolorowe liście, szyszki, dynie i jarzębina. Przez ostatnie dni organizowaliśmy zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiele nowych wiadomości. Poznaliśmy zwierzęta lasu i parku oraz ich zwyczaje, grzyby jadalne i niejadalne oraz dary jesieni, porządkowaliśmy je, przeliczaliśmy zbiory, odgadywaliśmy zagadki, wykonaliśmy jesienne prace plastyczne, nie zabrakło również zabaw ruchowych, przy których świetnie się bawiliśmy.