Dzień Piżamy_plakat_2022_

7 października 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowej akcji charytatywnej ,,Dzień Piżamy’’ organizowanej przez Fundację GDY LICZY SIĘ CZAS http://gdyliczysieczas.com/. Fundacja ta pomaga dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych.

Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Jak cenne ono jest dowiadujemy się dopiero w chorobie. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, naszą ziemię.
Dzisiejszy dzień to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię, a dzieci już od najmłodszych lat wiedzą jak ważna jest pomoc drugiemu, zwłaszcza słabszemu człowiekowi.
Przychodząc do szkoły w piżamach pokazaliśmy swoją solidarność z dziećmi, dla których piżamy to codzienność.
Było bardzo kolorowo i wesoło. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów oraz nauczycieli w kombinezonach piżamowych oraz ciepłych szlafrokach i miękkich kapciach. Były tygrysy, pandy, zebry, słonie i wiele innych postaci z krainy bajek, a podczas długich przerw rozbrzmiewała muzyka.
Bardzo cieszy fakt, że tak chętnie wzięliście udział w akcji charytatywnej.
Nie pozostaje nic innego, jak podziękować wszystkim za tak fantastyczny dzień i życzyć każdemu duuuużo zdrowia, bo to najcenniejszy dar jaki można otrzymać od losu.
Mamy nadzieję, że nasza akcja w jakikolwiek sposób pomoże dzieciom z oddziałów onkologicznych, aby na ich twarzy pojawił się uśmiech.