Straznicy miejscy w trakcie zajęć "Bezpiecznie do szkoły"

5 października 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim przeprowadzili zajęcia z bezpieczeństwa na drodze dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami, których należy przestrzegać w drodze do szkoły jak i poza nią. Dzieci zapoznały się z podstawowymi znakami drogowymi spotykanymi przy przejściu dla pieszych oraz przy szkole, tak aby poruszając się samodzielnie mogły robić to w jak najbardziej bezpieczny sposób.

Funkcjonariusze przypomnieli również dzieciom podstawowe telefony alarmowe tj. 112 i 986.

Funkcjonariusze zaprezentowali również dzieciom, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, a następnie pod okiem strażników miejskich dzieci w praktyce ćwiczyły przechodzenie przez pasy na ulicy.
Na koniec każdy uczeń otrzymał w nagrodę niespodziankę w postaci odblaskowej opaski.
Dziękujemy Strażnikom Miejskim za super zajęcia - teraz już wiemy, że nasi najmłodsi uczniowie z tematu bezpieczeństwa na drodze są przygotowani na 6+