Logografika Dzień Ochrony Danych Osobowych

W dniu 28 stycznia odbył się XVII Dzień Ochrony Danych Osobowych. W naszej szkole w ramach udziału w programie Twoje Dane Twoja Sprawa zorganizowana została wystawa pod hasłem „Chroń swoje dane”. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem, czytali informacje zawarte na gazetce. Ważne i cenne jest, to, że wszyscy dobrze się z nią zapoznali zarówno podczas lekcji jak i podczas przerw. Temat ochrony danych był żywy, cieszył się zainteresowaniem. Uczniowie w tym czasie uczestniczyli w lekcjach online dotyczących ochrony danych oraz

w lekcjach organizowanych w naszej szkole. W sposób interesujący zainspirowali nas uczniowie klasy 8b, odgrywając tatr animacji, przypominający pantomimę, którzy podczas finału WOŚP-u w naszej szkole, przemieszczali się zorganizowaną, barwną grupą, a napisy na ich koszulkach przypominały i uświadamiały jak ważny jest każdy element naszych danych, które powinnyśmy chronić w celu własnego bezpieczeństwa.
W szkole jeszcze długo będziemy zajmować się tematem, organizować przedsięwzięcia, które w dobie ochrony danych osobowych i doby bezpiecznego internetu jest niebywale ważny. Zrobimy wszystko, aby uczniowie naszej szkole byli świadomi, wyedukowani i mądrze korzystający z inteneru. Dzień Bezpiecznego Internetu, który przypada we wtorek 7 lutego, jest tylko kolejnym pretekstem i przyczynkiem do tego, aby na bieżąco uświadamiać uczniów a także rodziców jak to jest ważne w dzisiejszym świecie.
Wszystko nabiera niesamowitej mocy w przededniu ferii zimowych, kiedy to uczniowie więcej czasu spędzają przed monitorami komputerów, więcej udzielają się w portalach i komunikatorach internetowych. Bądźcie ostrożni, czujni. Bądźcie świadomi i aktywnie spędzajcie czas, a czas spędzony przed komputerem niech będzie bezpieczny, pod kontrolą dorosłego i ograniczony do minimum.
Korzystajcie z porad i wskazówek, które otrzymujecie w ramach programu Twoje Dane Twoja Sprawa na stronie naszej szkoły, na gazetkach szkolnych, na lekcjach oraz podczas rozmów z nauczycielami.
W internecie działajcie tylko zgodnie z netykietą, czyli internetowym kodeksem zachowania.
Przestrzeganie tych zasad pozwoli dobrze, bezpiecznie zachować się w internecie.
Wszelkie lekcje oraz inne akcje dotyczące ochrony danych osobowych, bezpiecznego poruszania się w internecie rozpoczęły się w ostatnim czasie ze wzmożoną silą i potrwają jeszcze wiele tygodni z nami. Skorzystajcie z tego…