piosenkarka

W dniu 25 kwietnia 2023 r. kolejny raz spotkali się miłośnicy sztuki wyrażonej w języku obcym. Na deskach sceny Centrum Kultury podziwiać można było dwie krótkie formy teatralne w ramach przeglądu "Once Upon a Time".

Pierwsza z nich, nosząca tytuł "Two sisters" wystawiona została przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 pod czujnym okiem Pani Ewy Banaszczyk. Uczniowie z "Czwórki" na nowo zinterpretowali opowiadanie braci Grimm ucząc zebraną widownię jak ważna jest uczciwość i ciężka praca w drodze do sukcesu i szczęścia.
Drugim przedstawieniem pochwalić się mogli aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 6, którzy ożywili autorski scenariusz pani Hanny Wiechno i w bardzo zabawny sposób przedstawili szkolne perypetie grupy małych duszków, które bardzo chciały zostać wielkimi duchami.
Oba przedstawienia zostały nagrodzone za ogrom zaangażowania i włożonej pracy.
Pomiędzy przedstawieniami odbył się czwarty finał konkursu piosenki obcojęzycznej "Keep Calm and Sing a Song". W szerokim repertuarze od klasyków piosenki po najnowsze hity zaprezentowali się uczniowie SP1,SP2, SP4, SP6 oraz Społecznej Szkoły Podstawowej nr 23. Jury w składzie Łukasz Nowacki, Andrzej Siwik oraz Wiktoria Godlewska miało trudny orzech do zgryzienia próbując wyłonić podium gdyż poziom wokalu i świadomości scenicznej był na bardzo wysokim poziomie.
Wyróżnienia zdobyły Maja Romaniuk z SP6, Kaja Maliszewska z SP4 i Maja Cyronek z SP2.
Trzecie miejsce zajęła Amelia Oziembło ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 23 , która jako jedyna zaśpiewała po francusku, przenosząc nas w bajeczne klimaty Paryża.
Drugie miejsce wyśpiewała Vitalina Mozol z SP4, która zaskoczyła jury niesamowicie mocnym głosem decydując się na słynną piosenkę Bjork.
Zwyciężczynią konkursu została zaś Mała Syrenka Oliwia Rewa z SP6, która chwyciła zebranych za serca interpretacją piosenki ze słynnego filmu Disneya.
Idealnym zaś zwieńczeniem całości okazał się minirecital wschodzących gwiazd grodziskiej sceny muzycznej Zuzanny Kajki oraz Dominiki Kamińskiej , podopiecznych instruktorki wokalnej z Mediateki, Dagmary Jaworskiej.
Trzeba przyznać, iż repertuar obu konkursów był iście niesamowity i bardzo zróżnicowany. Już nie możemy się doczekać tego co szykują dla nas "Szóstkowe" konkursy za rok!