Król Anglii Karol III

Drodzy Uczniowie "Szósteczki"!

Już w najbliższą sobotę będzie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie! Wielka Brytania już oficjalnie zyska nowego władcę- Karola III. Z tej okazji mamy dla was propozycję konkursu. Karol długo czekał by zostać królem, jest to również wielki event polityczny i kulturowy dlatego też społeczność naszej szkoły również chciałaby wyrazić gratulacje dla nowego monarchy i to Wy Szóstkowe Ludki możecie mieć w tym swój udział!

Macie dwa zadania do wyboru.

1. Prosimy abyście stworzyli kartkę gratulacyjną na sztywnym papierze w formacie A5 (technika dowolna), a w środku umieścili własne życzenia dla króla, oczywiście w języku angielskim (mogą być w formie wierszyka). Im bardziej oryginalnie, tym lepiej, ale zawsze z szacunkiem! Front kartki powinien odnosić się do osoby króla, jego kraju i symboli z nim związanych. Życzenia napiszcie na komputerze, wydrukujcie i włóżcie do środka, nie wklejając ich na stałe.
2. Postarajcie się obejrzeć sobotnią koronację i na kartce z bloku technicznego wykonajcie portret Karola III w koronie w dowolnej technice. Oceniać będziemy oryginalność i staranność wykonania.

Jednocześnie pamiętajcie proszę aby wasze prace były trwałe. Niektóre będą musiały przetrwać podróż do Wielkiej Brytanii. Trzy najlepsze prace w obu kategoriach wyślemy bowiem prosto do Pałacu Buckingham!
Prace oddawać możecie do waszych nauczycieli angielskiego do 19.05.2023r.
Czekamy na was Artyści i Mistrzowie Pióra!