przykład lapbooka matematycznego

Nauczycielki matematyki ogłaszają konkurs na wykonanie lapbooka pt. „MÓJ MATEMATYCZNY LAPBOOK”
Konkurs kierowany jest do wszystkich uczniów klas 4 - 8. Tematem jest matematyka i jej wykorzystanie. Dla jednych może to być jej zastosowanie w życiu, dla innych podwyżki obniżki. Ktoś zajmie się figurami geometrycznymi i ich własnościami a jeszcze inni jednostkami. Może matematyka na wakacjach, na feriach a może w domu, w sklepie w szkole…Matematyka jest wszędzie.

Każdy z was ma swój ulubiony dział, rozdział a może temat. Pokaż go w formie lapbooka. To naprawdę świetna zabawa i nauka jednocześnie.
Przypominamy co to jest lapbook.
Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości z wybranego tematu.
Lapbook najczęściej występuje w formie książeczki (zresztą inna jego nazwa to „książka na kolanach”) i zawiera mnóstwo składanych i obrotowych elementów o różnych kształtach, naklejek i graficznych odnośników, kieszonek, w których włożone są np. zagadki spisane na karteczkach.
Jeżeli ktoś ma inną koncepcję pokazania użyteczności matematyki to oczywiście również zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Wszystkie lapbooki oraz prace formatu 3D będą brały udział w rywalizacji
Na gotowe prace czekamy do 03 marca (piątek), prace proszę oddawać do nauczycielki matematyki, lub przynieść do sali nr 23.
Jury składające się z nauczycieli oraz uczniów wybierze najlepsze dzieła, które zostaną nagrodzone.
Serdecznie zapraszamy.
Nauczycielki matematyki