Liczba Pi

3,14….. to początek rozwinięcia dziesiętnego liczby pi…. oraz data jej Święta.
14 marca obchodzony jest Światowy Dzień liczby pi.
To właśnie w celu przygotowania się do tego dnia zapraszamy do udziału w konkursie na „Portret lub figurkę liczby Pi” .
Konkurs plastyczny będzie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: PORTRET liczby pi oraz FIGURKA przestrzenna liczby pi.

Regulamin konkursu plastycznego:
1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów naszej szkoły.
2. Celem konkursu jest:
a. przedstawienie liczby Pi w formie plakatu lub logo.
b. rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz inwencji twórczej, wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczniów.
3. Prace należy wykonać na kartce formatu A3 lub większy dowolną techniką plastyczną (np. rysunek, malarstwo, grafika, collage, wycinanka, itp.).
4. Figurka może być wykonana np.: z papieru, kartonu, artykułów kreatywnych, masy solnej, plasteliny, styropianu, drewna, modeliny, ciastoliny, gliny, mydła, świecy, plastiku, tkaniny, masy papierowej, …
5. Prace należy przynieść do szkoły, oddać nauczycielce matematyki do 03.03.2023r lud w tym samym czasie przynieść do sali nr 23.
6. Po drugiej stronie pracy musi znaleźć się imię, nazwisko oraz klasa autora.
7. Ogłoszenie wyników dnia 20 marca 2023r.
8. Każdy uczestnik może przygotować tylko jedną pracę konkursową.
9. Praca musi być pracą samodzielną, nigdzie wcześniej nie publikowaną.
10. Udział w konkursie i podanie danych związanych z udziałem w nim jest całkowicie dobrowolne.
11. Prace nie spełniające zasad uczestnictwa nie będą podlegały ocenie.
12. Oddanie pracy konkursowej jest równoznaczne z akceptacją jego regulaminu.
13. Za udział w konkursie każdy uczestnik otrzymuje cząstkową ocenę bardzo dobrą za aktywność z matematyki, nagrodzeni otrzymują ocenę cząstkową celującą z matematyki oraz nagrody rzeczowe.

Zachęcamy was do zabawy, do kreatywności, do twórczego spędzenia czasu podczas ferii zimowych .
Nauczycielki matematyki.

Portret liczby Pi - przykłady