Dzień gier w klasie 2a

Po Świątecznej przerwie wróciliśmy do codziennych obowiązków, zajęć i rutyny. Ale powrót do szkoły wcale nie musi być nudny! Udowodniła to klasa 2A, która naukę zamieniła w zabawę. Czy taka nauka może być fajna? Oczywiście! Każda gra miala ustalone własne zasady, zadania matematyczne z tekstem zamieniliśmy w zagadki, tabliczkę mnożenia w quiz, zasady pisowni, czy części mowy w pytania czy wyzwania, oraz wiele, wiele innych pomysłów pojawiło się w trakcie tworzenia gier.

Czas upłynął nam bardzo szybko, ale bawiliśmy się...to znaczy uczyliśmy świetnie. Takie lekcje aktywizują uczniów, pokazują dzieciom ich mocne strony, zachęcają do wysiłku umysłowego, angażują, stwarzają możliwości do budowania relacji. Nauka przez zabawę to frajda!