Rysunek przedstawia pluszowego misia i obok napis Dzień Pluszowego Misia

24 listopada w naszej Szósteczce obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Celem tego święta jest uczczenie i podkreślenie znaczenia misiów w naszym dzieciństwie i dorosłym życiu. Dla każdego z nas miś może mieć różne znaczenie i symbolikę. Dla niektórych jest to po prostu zabawka, która towarzyszyła nam w naszych najwcześniejszych latach i wprowadzała nas w świat wyobraźni. Inni zaś dostrzegają w misiach coś więcej – są one symbolem bezwarunkowej miłości, pocieszenia i wsparcia.

Misie mogą przynieść ukojenie i poczucie bezpieczeństwa, szczególnie w trudnych chwilach czy samotności. Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia są doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie o tych wartościach, które niosą ze sobą misie. Dla nas dorosłych, Dzień Misia jest nauką otwartości na potrzeby najmłodszych. Wprowadzenie do szkoły misiowego dnia może być doskonałą okazją do rozmowy o potrzebach innych ludzi, o tym jak możemy im pomagać i być dla siebie nawzajem wsparciem.
Jak co roku Szósteczka wykorzystała ten dzień do przekazania misiowych pozdrowień dla ważnych osób w naszym mieście oraz innych szkół. W zeszłym roku z okazji Dnia Misia rozmawialiśmy i uczyliśmy jak i gdzie szukać pomocy. W tym roku przypominamy ważnym osobom i instytucjom, że wiele dzieci potrzebuje wsparcia i pomocy. Aby odpowiednio uczcić ten dzień nasza szkoła przygotowała Bajkowo-Misiowy Festiwal Piosenki, podczas którego dzieci pokazały swoje umiejętności wokalne w towarzystwie misiów. Podczas przerw na korytarzach wybrzmiały misiowe piosenki, takie jak Gumisie, Miś Uszatek czy Miś Colargol. Najmłodsi wykonywali misiowe karty pracy, oraz prace plastyczne. Na szkolnych korytarzach zapanował misiowy zawrót głowy.
Podsumowując, obchody Światowego Dnia Misia są nie tylko sposobem na zabawę i radość, ale także wyjątkową okazją do przekazania ważnych wartości. Misie nie tylko towarzyszą nam przez całe życie, ale również przypominają nam o potrzebie dbania o relacje z innymi i otwartości na drugiego człowieka. Chwile spędzone z naszymi misiami pozostają w naszej pamięci na zawsze, a Światowy Dzień Misia stanowi doskonałą okazję, by ten niezwykły towarzysz naszego dzieciństwa został doceniony i uczczony w szczególny sposób.

Tekst i zdjęcia: Emilia Pietrzak