Życzliwość zmienia świat - logo grafika

W tym tygodniu w naszej Szósteczce obchodziliśmy Żółty Dzień Życzliwości. Tego dnia każdy uczeń i nauczyciel był poproszony o założenie żółtego elementu garderoby. Dlaczego akurat ten kolor? Ponieważ jest to kolor radosny, a tego dnia każdy z nas wymieniał się uśmiechem i życzliwym słowem. Z okazji tego ważnego dnia na półpiętrze zawisło ogromne, kolorowe słońce, wokół którego nasza społeczność mogła zrobić sobie radosne zdjęcie.

Tego dnia, wszyscy uczniowie Szósteczki mieli okazję przypomnieć sobie o znaczeniu życzliwości w codziennym życiu. Była to również doskonała okazja do budowania więzi społecznych, wzmacniania więzi rodzinnych i wspierania siebie nawzajem w potrzebie, a to wszystko wokół pięknego, uśmiechniętego słońca.
Celem Dnia Życzliwości jest propagowanie pozytywnych wartości, takich jak uprzejmość, empatia i szacunek. Ten dzień pokazuje, że małe gesty życzliwości mogą mieć ogromny wpływ na naszą społeczność. W codziennym pędzie często zapominamy, że nasze działania mogą wpływać na innych, często pozytywnie.
Otwartość i gotowość do pomocy innym jest kluczowa dla budowania wspólnoty, ponieważ tworzymy w ten sposób atmosferę wzajemnego wsparcia i zrozumienia.
Ponadto, Dzień Życzliwości to także doskonały moment na budowanie więzi w rodzinie. To czas, aby pamiętać o miłości, którą otrzymujemy od naszych bliskich, oraz doceniać ich obecność w naszym życiu. Często zapominamy, jak ważne jest utrzymywanie dobrej komunikacji i relacji z naszymi najbliższymi.
Nie możemy również zapominać, że Dzień Życzliwości powinien skierować naszą uwagę na osoby potrzebujące naszego wsparcia. Bez względu na to, czy są to osoby starsze, dzieci w trudnej sytuacji, czy zwierzęta, każdy z nas może zrobić coś dobrego dla innych.

Tekst i zdjęcia: Emilia Pietrzak