czerwone serce oplecione gestem serca  z dłoni

Z okazji Tygodnia Życzliwości w naszej szkole miały miejsce ciekawe wydarzenia. Uczniowie mieli okazję brać udział w różnych aktywnościach. Było to między innymi zrobienie sobie radosnego zdjęcia przy pomocy specjalnie przygotowanej do tego fotobudki, napisanie życzliwej kartki dla innego ucznia czy nauczyciela, która później trafiała do skrzynki życzliwości oraz wzięcie udziału w życzliwym wyzwaniu. Na koniec każda klasa przygotowała plakat z życzeniami dla społeczności szósteczki, który zawisł obok uśmiechniętego słońca.

W dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób zatraciło umiejętność okazywania życzliwości i empatii, coraz ważniejsze staje się przypominanie dzieciom, że warto szukać radości w drobnych rzeczach oraz przekazywanie sobie drobnych, miłych gestów.

Przygotowanie kartek życzliwości i plakatów, daje dzieciom możliwość zwrócenia uwagi na dobre cechy innych osób, a także zdolności do cieszenia się z sukcesów kolegów i koleżanek. Jednocześnie jest to doskonała okazja do opanowania umiejętności wyrażania swoich emocji i uczuć do drugiej osoby. Daje to poczucie zrozumienia, że słowa mogą mieć wpływ na innych i zostają zapamiętane na długi czas.

Wyzwania, które losowali nasi uczniowie są dobrym przypomnieniem, że dobro zaczyna się w małych gestach. A bycie z kimś i poświęcenie danej osobie czasu jest niezastąpione.

Na koniec pamiętajmy, że okazywanie życzliwości i wspieranie innych przyczynia się do stworzenia lepszego i bardziej przyjaznego świata.

Tekst i zdjęcia: Emilia Pietrzak