klasy 4a i 4c przed domem w Gościńcu Wiecha w Kawęczynie

22.09.2022 klasa 4 a i 4 c wybrały się do Gościńca Wiecha we wsi Kawęczyn. Sielskie miejsce do tego, aby przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas, a jednocześnie zapoznać uczniów z kulturą, pracą i życiem na wsi. Na rozległym terenie skansenu znajdowały się: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny, kapliczka, wozownia.

Dzieci miały również okazję do spotkania ze zwierzętami. Daniele, kozy, osioł, kucyki i konie były na wyciągnięcie ręki. Staropolskim zwyczajem gospodarz powitał nas chlebem i solą. Zostaliśmy ugoszczeni ciepłą herbatą i ciastem. Zadaszonym wozem konnym odbyliśmy przejażdżkę po terenie, odwiedzając po drodze młyn wodny i wiatraki. Zwiedziliśmy starą wiejską zagrodę. Obejrzeliśmy pokaz sztuki kowalskiej a w piekarni przygotowanie chleba do wypieku.
Na szczęście pogoda dopisała i dzieci mogły wybawić się świeżym powietrzu. Po intensywnym zwiedzaniu czekał na nas grill i pieczone kiełbaski. Zwieńczeniem naszego wyjazdu była dyskoteka, na której wszyscy się wybawili i zintegrowali.