Grupa dzieci na skrzyżowaniu ulic w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły ze Strażą Miejską

Początek roku szkolnego to czas promowania właściwych zachowań na drodze. Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim, jak co roku prowadzi działania w zakresie ,,Bezpiecznej Drogi do Szkoły''. W dniach 26 i 27 września br. Funkcjonariusze odwiedzili naszą Szósteczkę, aby przypomnieć zasady prawidłowego przejścia przez pasy drogowe oraz utrwalić wiedzę z zakresu ruchu drogowego, potrzebnej do bezpiecznego poruszania się w drodze do domu i szkoły.

Uczniowie klas 0 – 4 otrzymali od funkcjonariuszy odblaskowe opaski – gadżet, który sprawi, że każdy najmłodszy szóstkowy ludek będzie bezpieczny, gdy będzie na drodze.

Wszystkie te działania poprawiają bezpieczeństwo na naszych drogach ucząc najmłodszych bezpiecznych zachowań. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że takie akcje przynoszą zamierzone efekty. Dzieci aktywnie brały udział w akcji, a pogadanka profilaktyczna Straży Miejskiej z Grodziska Mazowieckiego na długo pozostaną w ich pamięci.

Dziękujemy przedstawicielom Straży Miejskiej za pomoc w realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa.

Dziękujemy również pani B. Bajkowskiej z grodziskiego oddziału PCK, za podarowanie małego słodkiego co nie co. Ten słodki upominek był miłym zakończeniem lekcji o bezpieczeństwie.