zaćmienie słońca

25.10.22 r., uczniowie SP6 mieli niecodzienną okazję pogłębić swoją wiedzę nt centralnej gwiazdy. Brzmi tajemniczo? Już WYJAŚNIAM. 25 października nastąpiło częściowe zaćmienie słońca. Uczniowie naszej Szósteczki mogli je podziwiać poprzez nowoczesny sprzęt taki jak teleskop słoneczny Lunt LS40THa/B600 - dzięki Delta Optical Polska, oraz okularom, które

posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty. W godzinach zaćmienia przebywaliśmy zatem przed Halą Widowiskową, i tam dzięki uprzejmości Astro Grodzisk oraz Pana Pawła Wasilewskiego mogliśmy podziwiać to niezwykłe zjawisko. Zarówno prelekcje poprowadzone przez Pana Pawła, jak i samo zaćmienie bardzo nam się podobało. Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w takim wydarzeniu.