tabliczka informacyjna pierwsza pomoc

Jak reagować, gdy ktoś zasłabnie, straci przytomność, czy ulegnie wypadkowi? Co zrobić, gdy mamy tylko 8 lat a ktoś potrzebuje naszej pomocy? Gdzie zadzwonić, jak się zachować, i wreszcie jak udzielić pierwszej pomocy do przyjazdu kogoś dorosłego i wykwalifikowanego? O tak ważnych rzeczach dowiedzieli się uczniowie klasy 2a.

Mieliśmy okazję gościć w naszych progach ratownika medycznego Pana Macieja Kalisza, który uczył jak rozpoznać czy ktoś potrzebuje pomocy, jak jej udzielić, co zrobić, jak używać defibrylatora, jak robić masaż serca, sztuczne oddychanie, oraz w jaki sposób reagować przy zadławieniu. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, na przyniesionych manekinach mogli ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, używanie specjalistycznego sprzętu. Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi Kaliszowi za cenną lekcję, oraz Radzie Rodziców za finansowanie tak ciekawych projektów!