cukierki - krówki

23 listopada dzieci z klasy 0c wybrały się na wycieczkę do Wytwórni Cukierków „Mleczna Krówka z Milanówka”. Zanim zaczęło się zwiedzanie, wszyscy uczestnicy musieli ubrać odzież ochronną, by za chwilę wejść do słodko pachnącej hali produkcyjnej. Na początku dowiedziały się z jakich składników produkuje się krówki i skosztowały jednego z nich - mleka w proszku.

Następnie udały się do kolejnego pomieszczenia, w którym masa korówkowa zastygała, była wałkowana, krojona i ręcznie pakowana. Tam też dzieci spróbowały świeżutkich krówek ciągutek. Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty, gdzie przedszkolaki projektowały własne etykiety, w które potem zawijały swoje krówki. Ale to nie koniec atrakcji. Następnie wzięły udział w konkursie na najoryginalniejszy rysunek krówki. Wszystkie prace były piękne a obrady burzliwe, dlatego wszystkie dzieci otrzymały nagrody w postaci paczuszki z krówkami. To była wycieczka, której zapach i smak dzieci na długo zapamiętają.