Logo Muzeum Powstania Warszawskiego

Uczniowie klasy 8B, w piątek 26 listopada, zamiast uczyć się w salach lekcyjnych, spacerowali, eksplorowali i zdobywali wiedzę w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na wycieczce opiekę nad nimi objęły ich wychowawczynie - Pani Monika Miazgowska oraz Pani Ewa Kropiewnicka.
A teraz kilka słów o tym jednodniowym wyjeździe okiem uczestników.

Zbiórka pod szkołą była bardzo wcześnie, jeszcze przed godziną rozpoczęcia zajęć w szkole. Podróż autokarem minęła szybko oraz bez większych kłopotów. Wreszcie po dojechaniu na miejsce podzieliliśmy się na dwie grupy i zaczęliśmy interesującą podróż w czasie do okresu II Wojny Światowej.
Panie przewodniczki opowiadały nam w bardzo interesujący sposób co się wtedy działo. Towarzyszyły nam dźwięki bitwy, takie jak latanie samolotów, czy oddawanie strzałów. Każdym z nas wstrząsnęły przedstawiane historie. Mogliśmy choć w niewielkim stopniu zrozumieć, przez co musieli przejść ludzie walczący w Powstaniu Warszawskim.
Osoby oprowadzające nas po muzeum nie pozwoliły nam wyjść bez zapamiętania trzech rzeczy dotyczących tego powstania, mianowicie: Kto był dowódcą Powstania Warszawskiego?; Ile ono trwało?; oraz Kiedy się zaczęło to powstanie?.
Zmęczeni, jednak bogatsi o bezcenną wiedzę i przeżycia wróciliśmy do domu.

Każdemu polecamy, a także zachęcamy do zwiedzenia tego niezwykłego muzeum. Była to niepowtarzalna lekcji historii i patriotyzmu, która na długo zostanie w naszej pamięci.
Agata Popeluch, klasa VIII B