BookEvening - dzieci siedzące na podłodze malują ilustrację do wysłuchanej książki

W piątkowy wieczór w naszej szkole obyło się ciekawe wydarzenie. W godzinach 19-21 chętne dzieci zebrały się na Book Evening, czyli na wieczornym słuchowisku. Słuchaliśmy Psotnego duszka w starym dworze. Następnie zadaniem dzieci było przygotowanie wspólnej pracy, w której musieli wykazać się dużą kreatywnością. Każde dziecko narysowało swoje własne zakończenie wcześniej wysłuchanego audiobooku.

Wspólna praca wyszła pięknie. Było kolorowo i pomysłowo. Po pracy czas na odpoczynek, podczas którego oglądaliśmy krótką bajkę o rudym kocie, znanym Garfieldem. Na zakończenie spotkania zadaliśmy dzieciom pytanie: Co wolicie - słuchowiska czy oglądanie bajek? Zdania były podzielone. To spotkanie było wspaniałym zakończeniem tego tygodnia, ale również początkiem i zapowiedzią kolejnego aktywnego tygodnia w Szósteczce.