Logografika projektu Być jak Ignacy

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego – „BYĆ JAK IGNACY. ZOSTAŃ AMBASADOREM NAUKI”. Organizatorem akcji jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie z pomocą Ignacego i jego współpracowników zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców - tych historycznych i tych współczesnych. Uczestników czeka przygoda, pełna eksperymentów, doświadczeń i angażujących zadań oraz konkursów za które przyznawane są punkty.

Za nami już pierwsze zajęcia pt. ,,Cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym”. Poprzez różnorodne zabawy i zadania uczniowie zdobyli wiele informacji na temat życia i dokonań naukowych noblistki Marii Skłodowskiej – Curie. Zbudowali modele atomów kilku pierwiastków chemicznych. Zgłębili wiedzę na temat zasad i kwasów występujących w życiu codziennym, nauczyli się je identyfikować za pomocą wywaru z czerwonej kapusty. Zajęcia zakończyły się eksperymentem „WULKAN ENERGII”, który na wszystkich zrobił duże wrażenie.